Co všechno je potřeba na Bunkrologický tábor 2024?

Zde je standardní seznam věcí, které děti potřebují na Bunkrák. Pokud by ještě došlo k jeho doplnění, dáme Vám vědět e-mailem.

 

Vybavení na tábor BUNKRÁK 2024

1.      Kufr nebo cestovní tašku na všechny věci co nebudou ve skřínce a na poličkách.

2.       Větší batoh (obsah cca 40 – 50 l – tvar a velikost přizpůsobit dle věku a velikosti dítěte) v nevýrazné barvě (zelená, hnědá, maskovaná). Doporučujeme rodičům, aby vyzkoušeli do tohoto batohu sbalit, spacák, karimatku, ešus, lžíci, baterku, věci na spaní, oblečení na dva dny, láhev s vodou 1,5 litru, pláštěnku a dvě nějaké středně velké konzervy (karimatka, spacák nebo plachta a ešus lze ve vhodných obalech připevnit na batoh, ale tak aby dítěti nepřekážely v pohybu a chůzi). Na základě tohoto sbalení by měli rodiče poznat, zda je to batoh pro tento účel a jejich dítě vhodný či nikoliv. Pokud toto rodiče nevyzkouší, budou potom na táboře s nekvalitním batohem trpět jejich děti.

3.      Batůžek o obsahu cca 20 litrů na věci (pláštěnka, láhev, svačina, větrovka) při jednodenních výletech a airsoftových akcích.

4.      Polní láhev na vodu o obsahu cca 1litr s možností upevnění na opasek, nebo batoh – slouží k pití při akcích a výletech.

5.      Pevnější plastovou láhev na pití o obsahu 1,5 litru – slouží jako zásoba vody na delší výpravy.

6.      Spací pytel (s teplotním komfortem okolo 0°C). Doporučujeme opravdu takto vybavený spací pytel z důvodu častého přespávání mimo táborovou základnu při výletech a akcích.

7.      Karimatka, pěnová, nafukovací nebo samo nafukovací, nedoporučujeme „alumatky“ nebo jim na roveň postavené tenké karimatky, které dostatečně neizolují.

8.      1x tenisky nebo jiná sportovní obuv,

9.      1x pevná obuv nad kotníky-pohorky, kanady, farmářky, jungle nebo jim podobné vhodné boty – na bojové akce nebo výlety.

10.   1x holínky, nebo jím na roveň postavená vhodná obuv, která nepropouští vodu

11.   Sandály nebo pantofle, které bude možné též použít do sprch, k vodě případně i do vody,

12.   pláštěnka-pevnější (i různé barvy),

13.   Pončo v přírodní barvě (zelená, hnědá, maskovací apod.), které bude sloužit jako podložka v případě spaní venku nebo jako nouzový bivak v případě horšího počasí,

14.   Bunda (teplejší větrovka),

15.   2x kraťasy nebo sportovní trenýrky,

16.   1x tepláky slabší a 1x teplé,

17.   Vhodné oblečení na spaní na ubikaci nebo v přírodě (termo prádlo),

18.   2x teplé svetry či mikiny,

19.   5x trička s dlouhým rukávem,

20.   10x trička s krátkým rukávem,

21.   Plavky,

22.   15x ponožky (z toho 5x silnější do pevné obuvi), nedoporučujeme do pevné obuvi kotníkové ponožky

23.   Spodní prádlo-dostatek na celé trvání tábora,

24.   Kapesníky – dostatek na celé trvání tábora,

 

25.   Čepice, šátek (černá, zelená apod.…),

26.   Čepice na spaní mimo základnu (pro chladnější noci),

27.   Ešus trojdílný – nezaměnitelně označený (tzn. 2 hrnce v sobě a víko) a hrnek nejlépe plechový nebo umělohmotný popřípadě lze použít pítko na polní láhev,

28.   Velká lžíce – nezaměnitelně označená,

29.   Hygienické potřeby-kartáček na zuby, pasta, kelímek, hřeben nebo kartáč na vlasy, mýdlo, žínka, sprchový gel (nejlépe 2v1 tělo a vlasy),

30.   2x ručník, 1x osuška do sprch, 1x osuška k vodě,

31.   Krém na opalování,

32.   Prostředek proti klíšťatům a komárům,

33.   1x role toaletního papíru pro potřeby v případě pobytu mimo tábor,

34.   2x igelitový pytel o něco větší než batoh (objem cca 60 litrů) do kterého se zabalí batoh při nocování mimo základnu, aby on a jeho obsah nenavlhnul,

35.   Prodyšný pytel nebo taška na špinavé prádlo (ne igelit),

36.   Psací potřeby – propisky, pastelky, zápisník s pevnými deskami nebo tvrdší podložka na psaní.

37.   Dopisní papír, známky, korespondenční lístky (pro menší děti doporučujeme nadepsat adresu adresátů),

38.   1x baterka čelovka + náhradní baterie.

39.   Kapesné (doporučujeme cca 300 až 500,- Kč – dle Vašeho uvážení),

40.   Bojová uniforma na hry a celotáborovou hru skládající se z dlouhých kalhot, blůzy, pokrývky hlavy–baret, čepice či klobouk, šátku na krk (uniforma má být barvy zelené nebo maskovací (vzor maskování nerozhoduje). Bližší informace k bojové uniformě je připraven podat plukovník Tatíček (e-mail: bunkrak2010@gmail.com, telefon: +420 602 669 065),

41. Jako ochranné pomůcky je povinen každý používat ochranné brýle, velmi důrazně doporučujeme používaní obličejové masky chránící obličej i uši, přilby a rukavice chránící prsty na rukou.

42.   Opasek kožený nebo látkový (barva zelená, hnědá nebo černá), na který lze připevnit polní láhev na vodu,

Na tábor je zakázáno vozit: mobilní telefon, powerbanky, počítač, tablet, rádio, přehrávače, elektronické hry, prstýnky, řetízky apod.. Provozovatel tábora neručí za jejich poškození nebo ztrátu, děti si je nemají kde nabít, zásuvky mají v chatkách z bezpečnostních důvodů vypnuté,

Pozn. 1: Doporučujeme u všech věcí preferovat nevýrazné, maskovací, přírodní (černé, hnědé, zelené, šedé) barvy.

Pozn. 2: Tučně jsou označeny specifičtější věci a potřeby, které jsou důležité pro plné a komfortní zapojení dítěte do programu Bunkrologického tábora.

Pozn. 3: Výbava na tábor v případě vlastních airsoftových zbraní je řešena na webových stránkách tábora v sekci infoservis, nebo sekci přihláška k táboru.

Váháte-li nad něčím, zavolejte k domluvě, nebo pokud nemůžete něco sehnat, je možné sdělit informace, kde je některé věci možné obstarat třeba i se slevou

 

Při převzetí dítěte na tábor bude nutné odevzdat:

a) potvrzení lékaře, ne starší 2 let, a pokrývající celou dobu tábora (viz sekce Formuláře na webu tábora)

b) prohlášení zákonného zástupce o bezinfekčnosti dítěte ne starší jeden den před nástupem na tábor, (viz sekce Formuláře na webu tábora)

c) kopie karty pojištěnce dítěte,

d) kopie očkovacího průkazu dítěte,

e) prohlášení zákonných zástupců (viz sekce Formuláře na webu tábora),

f) léky, které dítě užívá, včetně rozpisu a způsobu jejich užívání a uložení,

g) informace o případných alergiích dítěte, včetně informací o postupu při alergické reakci a případných léků na tuto alergickou reakci.

Provozovatel si vyhrazuje možnost změnit podmínky odevzdávaných dokumentů a věcí při příjezdu na tábor, a to podle aktuálních požadavků.

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

ts