KRONIKA Bunkráku 2021

Den první - 3. července 2021, sobota
Den druhý - 4. července 2021, neděle
Den třetí - 5. července 2021, pondělí
Den čtvrtý - 6. července 2021, úterý
Den pátý - 7. července 2021, středa
Den šestý - 8. července 2021, čtvrtek
Den sedmý - 9. července 2021, pátek
Den osmý - 10. července 2021, sobota
Den devátý - 11. července 2021, neděle
Den desátý - 12. července 2021, pondělí
Den jedenáctý - 13. července 2021, úterý
Den dvanáctý - 14. července 2021, středa
Den třináctý - 15. července 2021, čtvrtek
Den čtrnáctý - 16. července 2021, pátek

 

Den první - 3. července 2021, sobota

Dnešního dne ve 13.00 byl oficiálně zahájen tábor Bunkrák 2021 s názvem "Československé Legie 1914-18". Vojáci se seznámili s organizací a vybavením kasáren, povečeřeli oblíbené boloňské špagety a po večerním nástupu se vydali na obhlídku okolí a základní školení na záložní stanoviště. Přenocovat se všichni vrátili na základnu.

Den druhý - 4. července 2021, neděle

Dnešní den byl zahájen obligátní rozcvičkou, kterou vedl velitel praporu. Celé dopoledne věnovali vojáci výcviku se zbraněmi a seznámení se základními bezpečnostními pravidly. Odpoledne proběhla úvodní hra na motivy atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda. Srbští záškodníci v první bitvě získali jak prapor CaK mocnářsství, tak se jim povedlo následníka trůnu zastřelit. V druhé bitvě již tak úspěšní nebyli a následník trůnu přežil. Večer je věnován osobnímu volnu.

Den třetí - 5. července 2021, pondělí

Dopolední program byl zaměřen na výcvik jednotky v taktice a střelbě. Jednalo se o tzv. suchý nácvik, kdy se nepoužívají výstřely ze zbraně, ale střelba se pouze imituje.

Odpoledne útočila CaK armáda na ruské frontě a dobyla městečko Krasnik. Toto slavné vítězství umožnilo postup rakouských vojsk.

Den čtvrtý - 6. července 2021, úterý

Převážná část dnešního dne se nesla v duchu výcviku příslušníků praporu v přežití a zdravovědě. V rámci přežití byl výcvik zaměřen na správné sbalení zavazadla na vícedenní pobyt mimo základnu, v rámci zdravovědy byl výcvik zaměřen na ošetřování různých typů zranění, s nimiž se lze kdekoliv a kdykoliv setkat.

Den pátý - 7. července 2021, středa

Na ranním nástupu byla provedena poslední kontrola vybavenosti, a všechny roty opustily základnu na štábní cvičení.

První větší zastávka štábního cvičení bylo vaření oběda a vyhodnocení chutnosti nezávislou komisí.

Jakmile roty dorazily na místo nocování, byla zahájena stavba přístřešků.

Den šestý - 8. července 2021, čtvrtek

Druhý den štábního cvičení byl zahájen snídaní - chlebem, paštikou a čajem a po sbalení a úklidu tábořiště jednotka pokračovala v plnění bojových úkolů. Po návratu na základnu nás přepadl živel v podobě přívalového deště a krup. Žádné škody nebyly způsobeny a všichni byli v suchu.

Den sedmý - 9. července 2021, pátek

Díky nočním dešťům bylo celé páteční dopoledne věnováno vybalování a úklidu materiálu použitého na štábním cvičení, brífingu k odpolední bojové misi a pletení bojových náramků. Odpoledne celá jednotka vyrazila bojovat do Itálie na Doss Alto.

Den osmý - 10. července 2021, sobota

Sobota byla slunečná a teplá. Jednotka se z Itálie přesunula do Francie a v dopoledních hodinách vybojovala vítěznou bitvu u Arrasu. Odpoledne bylo věnováno specializacím a organizovanému osobnímu volnu.

Den devátý - 11. července 2021, neděle

Dnešní druhý den, ztrávený na Západní frontě ve Francii, byl opět velmi úspěšný, neboť po složité a náročné přípravě vybojovala naše jednotka velkou a důležitou bitvu u Arrasu se slavným vítězstvím.

Toto slavné vítězství bylo na nástupu jednotky po zásluze odměněno.

Den desátý - 12. července 2021, pondělí

Dnes se celá jednotka vydala na pěší přesun směr ruská fronta. Vojáci se cestou zdokonalovali v praktických dovednostech přežít v drsné přírodě veliké Rusi. Všichni přežili a pochod byl zakončen ve vojenském táboře.

Den jedenáctý - 13. července 2021, úterý

Den začal jednou z nejvýznamnějších bitev Československých legií na ruské frontě - bitvou u Zborova. Legie opět slavně zvítězily a zopakovaly naší před více jak sto lety velkou převahu nad nepřítelem. Odpoledne proběhlo navigační cvičení, kde roty cvičily své schopnosti na pěti stanovištích.

Den dvanáctý - 14. července 2021, středa

Včerejší program byl poznamenán deštivým počasím, proto bylo dopoledne věnováno promítání filmu s vojenskou tématikou, a následné besedě s vojenským historikem. Odpoledne, kdy se počasí na nějaký čas umoudřilo, proběhl fotbalový turnaj a jednotlivé roty nacvičily a předvedly humorné scénky. Večer přišla bouřka a donutila nás osobní volno trávit v budovách.

Den třináctý - 15. července 2021, čtvrtek

Čtvrteční dopoledne nezačalo jen snídaní, ale také pokusem nepřítele odzbrojit naší jednotku. Začal tzv. Čeljabinský incident. Chrabří legionáři se nedali a nepřítele zdolali. Odpoledne probíhaly specializace a po večeři se dohrával fotbalový turnaj.

Den čtrnáctý - 16. července 2021, pátek

Poslední mise byla odložena na odpolední čas a dopoledne bylo využito k přípravě táboráku, večerního programu a soutěži ve střelbě z pistole. Odpoledne jsme se ocitli na srbské frontě a bojovali proti rakousko-uherské armádě, která byla v závěřečné bitvě na hlavu poražena. Večer náš čeká táborák, vyhodnocení a zítra odjezd domů.

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

ts