KRONIKA Bunkráku 2011 - "Specialisté - Zelené barety"

Sobota 2. července
Neděle 3. července
Pondělí 4. července
Úterý 5. července
Středa 6. července
Čtvrtek 7. července
Pátek 8. července
Sobota 9. července
Neděle 10. července
Pondělí 11. července
Úterý 12. července
Středa 13. července
Čtvrtek 14. července
Pátek 15. července
Sobota 16. července
Neděle 17. července

 

Den první - sobota 2. července 2011

V sobotu dne 2. července vypuknul Bunkrologický tábor 2011 - letos pod vlajkou Specialistů - Zelených baretů.

Na základě svých povolávacích rozkazů byli od 13té hodiny přijímáni jednotliví kadeti od mateřských jednotek do výcvikového kempu.

Po ubytování se všichni kadeti seznámili při procházce s okolím kempu.

Následovala večeře - vepřové řízky s bramborem a oblohou - a po ní první nástup kadetů, kde se dozvěděli základní informace o výcviku.

Večer proběhl slavnostní zahajovací táborák, u kterého jednotliví seržanti specialisté stručně představili své specializace, a pak již všichni poprve zalehli do spacáků v radostném očekávání věcí příštích... :-)

Více foteček naleznete vždy ve FOTOGALERII.

 

Den druhý - neděle 3. července 2011

Protože byla dnes neděle, byl budíček posunut až na osmou hodinu ranní a nebyla rozcvička! :-)

Po snídani (když neděle, tak vánočka a kakajíčko) jsme se začali věnovat postupně seznamování s jednotlivými specializacemi. Jako první se kadeti seznámili se specializací Zdravotníka, kterou školily seržantky Bára a Eva - bohužel z důvodu nepřízně počasí (docela zima a semotamo déšť) v jídelně.

K obědu jsme dnes měli vynikající kuře na paprice s vřetýnkama.

Odpoledne pokračovalo seznamování se specializacemi - seržant Tatíček kadetům přiblížil svoji specializaci Boj a velení dobytím bunkru B a po svačině (jablko) následoval úvod do specializace Spojař, kterou vede seržant Anička. Takže si kadeti pěkně zašifrovali a zamorseovkovali. :-)

Po večeři (výborných kynutých jahodových knedlících) měli kadeti osobní volno a možnost psát vzkazy, koresponďáky, pohlednice a dopisy.

Doufejme, že po dnešku už bude co do počasí jenom lépe a lépe. :-)

 

Den třetí - pondělí 4. července

Po budíčku v 7.00 proběhla první ranní rozcvička, po níž následoval úklid na ubikacích a snídaně (chleba s vaječno-sýrovou pomazánkou).

V prvním dopoledním zaměstnání se kadeti postupně seznámili se specializacemi: logista, průzkumník, specialista na přežití a specialista na výzbroj a výstroj.

Protože počasí stále nepřálo, i když už bylo trošku líp než včera, proběhla specializace Logisty opět v jídelně. Kadeti v rámci ní absolvovali malý vědomostní test. Za aktivitu v rámci školení či za dobrý výsledek v testu vždy kadeti dostávají odměny.

Specializace průzkumnická probíhala přímo v terénu u jednoho z bunkrů a její součástí byly názorné ukázky maskování.

Seržant Tonda poté školil přežití a hlavní náplní bylo dnes KPZ. Víte co to je? :-) Ne? Tak Vám to Vaše ratolest jistě ráda vysvětlí.

Plukovník Kulhy ještě do oběda stihnul kadety proškolit v tématu výstroj a výzbroj a perličkou bylo sbalení plné polní, na které měl každý kadet 10 minut. Na fotkách je vidět úžasné výsledky jejich snažení. Obzvláště pak reklama na nejmenovaný supermarket se v lese vyjímá. :-)

K obědu pak bylo hovězí po znojemsku s rýží.

Po poledním klidu následovala velmi očekávaná specializace Odstřelovač. Kadeti si mimo jiného sami mohli cvičně vystřelit ze vzduchovky, to vše samozřejmě s náležitým dozorem.

Po sladké svačince se kadeti vrhli na překážkovou dráhu, protože pro plnění bojových úkolů a misí je nutné mít kromě určitých znalostí i fyzickou kondici - a to nejen dobrou, ale přímo nejlepší. A té je možné dosáhnout jedině opakovaným tréninkem... :-) Viz fotografie. :-)

K večeři jsme měli boloňské špagety a po nich následovala velká sprchovací očista.

Zítra kadety čekají praktické části některých specializací, u kterých zatím absolvovali teorii.

 

Den čtvrtý - 5. červenec

Do nového dne nás nastartovaly rohlíky s máslem a marmeládou.

Po snídani kadeti absolvovali logistický výlet, jinak řečeno průzkumnou misi, v rámci níž se zaměřili na ..užitečnost významných bodů pro orientaci v terénu a přínos logistiky pro funkčnost jednotky. Uf.

K obědu jsme měli vepřový plátek s bramborem, ovšem zamaskovaný do podoby karbenátku a bramborové kaše.

Před svačinkou (jogurtem Dobrá máma) se kadeti v rámci specializace přežití učili samostatně (pod dohledem) najít vhodný strom (soušku), porazit ho a připravit ho na zátop - tedy když budou sami v lese, že se naučí rozhlédnout se, říct si tento strom je suchý, ten je mokrý, ten nebude hořet, potřebuju se zahřát, potřebuju si uvařit, potřebuju si usušit...

Po svačince absolvovali kadeti velký orientační závod se čtyřmi stanovišti. Výsledky z těchto stanovišť se vyhodnocovaly samostatně a k těm nejzajímavějším patřilo vítězství Franty Šustka (10 let), který porazil i starší, o dvě hlavy větší kadety. Všichni nejúspěšnější na večerním nástupu obdrželi ceny.

 

Po večeři (palačinkách) následovalo praktické cvičení v rámci specializace Spojař, kdy kadeti absolvovali test z morseovky v různých úrovních obtížnosti.

A zítra nás čeká překvapení... ... ...

 

Den pátý - 6. červenec

Tak jsme dnes v klidu vstali, zacvičili si, nasnídali se (chlebík s rybí pomazánkou) a pak najednou - poplach!

Dozvěděli jsme se, že někde poblíž bylo sestřeleno letadlo s pilotem a navigátorem a oba potřebují naši pomoc. Takže jsme se honem začali balit na cestu (...) s tím, že bylo možné, že záchranu pilota nestihneme za jeden den a tudíž i se spacákem, karimatkou a dalšími potřebnými věcmi. Nafasovali jsme speciální vojenskou stravu KDP, chleby, vodu a po poněkud náročnějším vypravování nakonec zdárně vyrazili. Na tuto akci byly sestaveny 3 speciální týmy - jeden průzkumný, druhý obranný a třetí zdravotnický. Naším úkolem bylo podle mapy se po kótách dostat k pilotovi a navigátorovi, najít je, ošetřit případná zranění a dopravit je do bezpečí. Spadli do nepřátelského území a s tím byla spojena určitá rizika...

Zde přinášíme alespoň pár ilustrativních foteček ze chvil před odchodem na tuto cvičnou bojovou misi (což ovšem kadeti nevědí...).

Dle kusých špionážních zpráv se pilota i navigátora podařilo po poněkud náročnějším pátraní najít, zachránit, ošetřit a odexpedovat do bezpečí. Protože kadety "překvapil" večer poměrně daleko od kempu, budou dnes nocovat v terénu. Zítra přineseme podrobnější informace, jak to vše probíhalo a dopadlo.

Na závěr jednu pěknou perličku: po zprávě o pilotově neštěstí jeden z kadetů prohlásil: "No to než já přijdu ze záchoda, tak bude po něm..."

 

Den šestý - 7. červenec

Nyní vám již můžeme podat přesnější informace o průběhu celé cvičné bojové mise - kadeti se ve zdraví a pohodě, byť hódně unavení z pochodu i z horka, vrátili před večeří na základnu.

Takže co bylo včera? Během mise kadeti podstoupili boj s dvěma skupinami nepřítele - s jednou před a s druhou po nalezení pilota a navigátora. Z obou bojů vyšli naši kadeti vítězně. Po předání pilota a navigátora přepravnímu týmu se týmy společně přesouvaly k místu nocování. I během tohoto přesunu přišel nepřátelský přepad, který kadeti opět odrazili. Pak si již v bezpečí rozložili ležení a po vydatné večeři se uložili k spánku - pro mnohé z nich to bylo první nocování "pod širákem". Naštěstí vyšlo pěkně počasí, i noc byla teplá a klidná, takže se všichni dobře vyspali.

 

A dnes? Po snídani - opět vojenská strava s rohlíky a čajem - se kadeti vláčkem - úzkokolejkou přesunuli do Jindřichova Hradce. Vlak měl zpoždění, a tak kadeti chudáci v tom vedru museli po příjezdu poněkud protáhnout kroky i se vší plnou polní, aby stihli oběd (čínské nudle s kuřecím masem). Pak si všichni užili volného rozchodu, který řada kadetů využila k nákupům, především v místním armyshopu. Mezi nejpopulárnější nákupy patřily "optiky", maskovací barvy apod.
A pak již zbývalo jen přesunout se na autobus a šupky hupky "domů" do kempu.

A protože bylo opravdu horko (dle meteorologů nějakých 29 stupenců) a to i večer po večeři (plněné bramborové knedlíky s uzeným a se špenátem), šli se kadeti okoupat do rybníka. Kadetky byly výjimkou - ty místo rybníka absolvovaly první lekci doplňkové specializace Ženské zbraně.

Po večerním nástupu (mimo jiné s rozdáním první pošty) se šlo rovnou na kutě a člověk by řekl, že všichni okamžitě usnuli. No nebylo tomu tak - někteří asi měli potřebu si ještě poté nutně a poněkud hlučně sdělovat své zážitky...

 

Den sedmý - 8. červenec

Dnešní den byl velmi významný.
Po snídani (obložený talíř se salámem a rohlíky) měli kadeti skvělou příležitost se od profesionálů naučit základy bojových technik boje zblízka. Kadeti se rozdělili na tři skupiny - jedna vždy absolvovala výcvik boje, druhá se učila Hymnu Zelených baretů a třetí Přísahu Zelených baretů. Do oběda (přírodní vepřový plátek s bramborem) se vystřídaly dvě skupiny, po poledním klidu pak třetí.

Omluvte sníženou kvalitu záznamu - ale aspoň něco. :-)

Po bohaté ovocné svačince následovaly závěrečné zkoušky základního výcviku. Na základě výsledků zkoušek byly kadeti rozděleni na jednotlivé specializace - dle prokázaných dispozic k jednotlivým specializacím. Každý kadet tak může to nejlepší, co v něm je a ještě bude (v rámci následného výcviku v jednotlivých specializacích), poskytnout ve prospěch celého týmu. O svém přidělení k určité specializaci se ale kadeti dozvěděli až při slavnostním večerním táboráku.

Po večeři (knedlíky s vejci a zelným salátem) si mohli kadeti zahrát fotbal nebo si opakovat Hymnu a Přísahu. A pak již nastala velká chvíle.
Byl slavnostně podpálen velký táborák. Poté byli kadeti seznámeni s tím, že všichni úspěšně absolvovali zkoušky. Aby se mohli stát Zelenými barety, museli složit slavnostní Přísahu. Každý kadet si pak potřásl rukou s plukovníkem na stvrzení svého slibu a dostal psí známky. Poté se kadeti dozvěděli o svém rozdělení k jednotlivým specializacím (někteří pravda neskrývali zklamání, ale tým nemůže být složen jen z ostřelovačů nebo průzkumníků...). Kadeti jednotlivých specializací si vždy nastoupili před vedení, směli si nasadit svůj Zelený baret, čímž přestali být kadety a stali se plnohodnotnými členy speciálních jednotek - Zelených baretů.

 

 

Den osmý - 9. červenec

Sobota proběhla až do večera poměrně poklidně. Večer se nám tu začaly kolem toulat bouřky a začal vypadávat proud a internet. Největší bouřka přišla kolem druhé hodiny v noci. Ta byla ale tedy pořádná. Naštěstí jsme to všichni přežili zcela v pohodě, chatky jsou pevné a bezpečné - jediná újma vznikla těm, kteří venku sušili prádlo - to se ráno dalo znovu ždímat...

Po snídani (míchaných vejcích) se kadeti věnovali tentokrát již hlouběji a konkrétněji svým přiděleným specializacím.

Protože se poblíž našeho tábora tento víkend koná nějaké mistrovství v biatlonu, měli jsem oběd (vynikající zeleninový salát s kuřecími řízečky) o něco dřív a o to delší polední siestu. Aspoň bareti mohli načerpat dostatek sil na odpolední program - opět nácvik boje zblízka a ti, kteří ještě neabsolvovali překážkovou dráhu na čas, si toto splnili. Protože se odpoledne udělalo hodně teplo, šli jsme po večeři (francouzské brambory) opět svlažit těla do blízkého přírodního koupaliště. Tentokrát s námi byli i naši malí mariňáci. :-)

Protože nám na plavání vyhládlo, byla ještě druhá večeře - chleba s vojenským čtyřbojem (hovězí ve vlastní šťávě - vepřové - lančmít - paštika). Před večerkou ještě byla chvíle na doplňkovou specializaci ženských zbraní. Děvčata tentokrát trénovala poblíž chatek, a tak se zapojili i někteří chlapci. Ke konci předvádělo břišní tance asi 15 malých dervišů a šlo jim to skvěle. :-)

 

Den devátý - 10. červenec

Dnes jsme měli zdravou snídani - cornflakes, musli, jogurty, mlíčko... Po snídani měli bareti poslední možnost si s profesionály nacvičit nějaké další techniky boje zblízka - před obědem jsme se při nástupu s touto vzácnou návštěvou rozloučili.

Na oběd byla ne právě oblíbená čočka, ale spolu s uzenou kladenskou pečení a chlebem v baretech (ve většině případů) prostě zmizela. Asi tu hodně dobře vaří a hodně dobře jim tu všem chutná.

V poledním klidu se všichni osprchovali v teplé vodě a umyli si vlasy. Následoval úklid v ubikacích, protože některé se již přestaly podobat lidským příbytkům i začaly se měniti v doupata...

Odpoledne byly děti opět na přírodním koupališti, kde hráli hry a soutěžili ve vodě i na suchu. U vody měli i svačinku - tatranku.

Po večeři (nudle s mákem nebo tvarohem - dle volby každého bareta) a pravidelném večerním nástupu následovaly míčové hry paralelně se specializací Ženských zbraní.

 

Den desátý - 11. červenec

Bouřka v noci na dnešek byla naštěstí oproti té včerejší slabší, takže můžeme jen říct, že jsme opět a stále všichni v pořádku.

Po sýrové snídani jsme se opět zdokonalovali ve svých specializacích. Bylo příjemné počasí, pod mrakem, ale celkem teplo, trochu foukalo, takže ideální podmínky.

Na oběd bylo pečené kuře s bramborem (polévky sem ani nepíšeme) a po něm samozřejmě polední klid. U oběda bylo vidět, jak se bareti, kteří se v rámci specializace maskovali, před jídlem umyli... .-)

Po poledním odpočinku si bareti zahráli jednu z velmi populárních her "Přemysla", poněkud upravenou na naše army podmínky.

Po ovocné svačince (pomeranči) a za úžasného ticha, pozornosti a četných dotazů proběhla přednáška významné návštěvy - velkého bunkrologa a sběratele Ing. Jiřího Vaněčka, který povídal velmi poutavě o bunkrologické tematice, předváděl dobovou výstroj i výzbroj (samozřejmě ne funkční, ale znehodnocenou) s praktickými ukázkami. Bareti měli dokonce čest obléci skutečné původní dobové uniformy z první republiky, prohlédnout si zblízka všechny zbraně (kulomety, šavle...), součásti výstroje... Na závěr se zájemci fotili v plynové masce - koukněte do fotogalerie. Poznali jste svého potomka? :-)

 

Po večeři ("krojovaný" buřtguláš s chlebem) a velkém večerním nástupu byla část baretů na cvičišti, část absolvovala specializační zkoušky a naše ženy opět cvičily "své zbraně".

Bouřky ustaly, takže i noc by proběhla zcela v poklidu - kdyby ovšem nepřišla barety tak dlouho očekávaná noční bojovka! Kolem půlnoci byli (téměř) všichni bareti probuzeni a absolvovali - všichni ve zdraví a pohodě - speciální noční hru. Po jedné hodině ranní už byli všichni zase ve svých pelíškách.

 

Den jedenáctý - 12. červenec

Aby se bareti po noční bojovce dostatečně vyspali, byl posunut budíček i snídaně (šunková). Po snídani se všichni opět věnovali svým specializacím a zkouškám. Specializace totiž nyní mají své výkonnostní úrovně - třídy. Někteří bareti již zkoušky 1. třídy splnili a nyní usilují o získání dalšího stupně.

K obědu dnes bylo hovězí s rajskou a knedlíkem.

Počasí nám opět přeje, takže po poledním klidu se šlo zase na koupaliště, kde kromě dalších her probíhal štafetový závod týmů. Bóje ve vodě tvořili naši nejurostlejší muži, což byl sám o sobě pěkný pohled. :-) Velkou pochvalu a odměnu na večerním nástupu si zasloužil náš nejmenší neplavec Olda, který jediný z neplavců svoji bóji obeplaval! U vody také děti svačily - jahodový perníkový dortík.

Po návratu do tábora byla večeře - a to opět velmi vydařená - špagety s kuřecím masem, smetanovosýrovou omáčkou a strouhaným sýrem.

Po večerním nástupu byly sportovní hry, specializace Ženských zbraní a výjimečnou noc dnes zažije tým specialistů na přežití - budou nocovat v přístřešku, který v posledních dnech stavěli.

 

Den dvanáctý - 13. červenec

Po snídani (výborných párcích) měli bareti možnost si opět zvýšit kvalifikaci v rámci své specializace.

Na oběd byla cmunda po kaplicku (opět skvělá bašta) a v poledním klidu dnes proběhl netradičně menší nástup. Jeho důvodem bylo převelení dvou baretů na mateřskou základnu z důvodu jejich nasazení do jiné mise. Rozloučili jsme se se Zuzkou a Zdendou - ale věříme, že příští rok se s nimi opět setkáme.

Dnes je pekelné dusno a horko, takže po poledním klidu se bareti šli opět osvěžit do rybníka. Na svačinku - jogurt - už ale byli zpět.

Po svačince měli všichni bareti rozšířenou specializaci výstroj a výzbroj u plukovníka Kulhyho. Protože se rozběhla široká a zajímavá diskuse, že by bylo škoda předčasně specializaci ukončit, byly avizované specializační zkoušky 2. stupně ze všech specializací přesunuty až na zítřejší dopoledne.

Po večeři (zase něco unikátního - zapečené bagetky), proběhl kratší nástup - ovšem s jedním obdobným bodem, jako po obědě. K mateřské základně na jinou misi byl převelen další baret a to Bertík.

Večer proběhla velká hra - na odstřelovače. Bareti se dozvěděli, že výcvikový kemp ohrožuje nepřátelský odstřelovač. Byl vydán rozkaz k jeho likvidaci. Každý z baretů obdržel číslo, které si připevnil na čepici, a začal hon na odstřelovače. Ten z baretů, kterého odstřelovač spatřil a přečetl jeho číslo, byl vyřazen a musel se vrátit zpět do kempu (a rovnou jít do sprchy). Bohužel se v daném časovém limitu nepodařilo odstřelovače chytit a ztráty byly natolik vysoké, že zbylí bareti byli z akce staženi.

 

Den třináctý - 14. červenec

První rychlé info: rodiče se ptají, jak jsme na tom, protože po republice byly velké bouřky - tady nic hrozného nebylo, všichni jsme v naprostém pořádku.

Po velké sladké snídani (několik druhů sladkého pečiva s kakaem) absolvovali bareti specializační zkoušky 2. stupně. Na následném nástupu se pak dozvěděli své výsledky. Na tomto nástupu jsme se také rozloučili s dalším baretem, který byl převelen k mateřské jednotce, a to s Ríšou. V průběhu nástupu se ozval Tatíčkův mobil - přišla zpráva z velení a byl vyhlášen BOJOVÝ POPLACH!

Bareti měli za úkol se co nejrychleji sbalit na 2 dny - 2 noci a vyrazit po týmech na vytyčená místa, kde se měli opevnit a očekávat dalších rozkazů...

Rychlé balení trvalo bohužel poněkud déle, ale nakonec se zadařilo a všichni vyrazili do terénu.

Pokud se k nám do zázemí dostanou nějaké zprávy z bojiště, co nejdříve vám je předáme.

 

Den čtrnáctý - 15. červenec

Opět v prvé řadě uklidníme rodiče - tak jak po republice hodně pršelo, tady spadlo v noci i přes den dohromady 5 kapek, takže bareti jsou na své misi v tomto ohledu zcela bez problémů. Navíc jejich bojová opevnění sousedí vždy s bunkrem, takže kdyby se něco přihnalo, mají se vždy kam schovat - a bezpečnější místo než bytelný řopík byste těžko hledali...

Dopoledne si logisti jednotlivých týmů byli na styčném bodě Klášter II nafasovat proviant (čerstvý chleba). Po celou dobu mise si totiž vaří vojenskou stravu na různé způsoby a pouze její proložení chlebem či pečivem je třeba jistit ze zázemí.

Na místo předání proviantu se dostavily slušně maskované skupinky - jak se nám podařilo zjistit, do 12.00 hodin byl smluven klid zbraní.

V tuto chvíli je 22.02 a dle kusých zpráv již všichni zase spí.

 

Den patnáctý - 16. červenec

Dnes po procitnutí v opevněních měli bareti za úkol se nasnídat, pobalit, uklidit tábořiště a poté vyrazit směr hrad Landštejn, kde měli být o půl dvanácté.

Tady je čekal supr speciál oběd - kuřecí řízek s hranolkami a kofolou.

Po obědě všichni vyrazili na hrad Landštejn, kde právě dnes probíhaly Středověké střelecké slavnosti. V rámci nich měli bareti možnost si pohladit hada, poslechnout si středověké písně, podívat se na vystoupení orientálních tanečnic.

Ve dvě hodiny pak byl sraz a všichni vyrazili "domů" do tábora.

Hned po příchodu jsme se všichni šli svlažit do rybníka. Můžeme dodat, že během mise baretům ani jednou nepršelo a dnes se navíc zase vrátilo pěkné léto.

Po koupání barety i seržanty čekalo překvapení v podobě nanuka - každý si mohl vybrat dle své chuti.

Po poslední slavnostní večeři - rautu - proběhl velký nástup po návratu z bojové mise. Bohužel se někteří bareti déle z návratu vzpamatovávali, opomněli na výstroj, tak byla slavnostní část a vyhodnocování výsledků mise ponechána až na slavnostnější okamžik a to k velkému táboráku. V jeho úvodu ukázaly naše ženy - baretky, co se naučily v rámci své specializace - předvedly choreografii břišních tanců a předvedly i vlastnoručně vyrobené taneční kostýmy. :-)
Při táboráku byla vyhodnocena celá bojová mise a byl vyhlášen a odměněn nejlepší tým - tým bareta Kuby Šádka. 
Byla také vyhodnocena celotáborová soutěž v úklidu ubikací - byly přečteny kompletní výsledky, včetně těch, kteří na bodovací stupnici skončili hluboko v mínusu, tak říkajíc na úrovni "chrochro". Ti nejlepší byli opět odměněni. K překvapení některých nezvítězila chatka děvčat (skončila na druhém místě), anýbrž je porazili šikovní větší chlapci.  

Některým baretům přišlo líto, že nebyli za nic odměněni - ale protože všichni vložili do tábora a ve prospěch svých týmů to nejlepší, co mohli, bylo všem ještě u táboráku přislíbeno, že zítra, v neděli, než se všichni rozjedou ke svým mateřským jednotkám, na ně ještě čeká překvapení - takové jejich "štěstíčko"...

 

Den šestnáctý - 17. červenec 

I přišel den poslední. Poslední snídaně - obložený talíř s houskami. Poslední nástup, v jehož závěru si každý vybral jedno z čísel od jedničky do pětky a tím si vybral své avizované "štěstíčko" (jednu z tašek, naplněných různými dárečky, které byly seřazeny v pěti krabicích). Na tomto místě ještě jednou moc děkujeme všem sponzorům, kteří dárky a odměny dětem poskytli.

A pak již všichni balili a dobalili, aby se před polednem odebrali ke svým mateřským jednotkám.

Co dodat? Všechno jsme zvládli ve zdraví, bez úrazů a nemocí, až na nějaká ta klíšťata a puchýře. Z kadetů se stali Zelené barety, kteří se jistě mnohému naučili - mnohému, co se jim jednou v životě může hodit. Ti, kteří byli na táboře poprve, poznali, jak to chodí, co všechno k takovému táboru patří i jaké to je být na čas odvelen z domovské jednotky. K tomu, jak to tito malí bareti zvládli a ustáli, i když se jim třeba i občas stýskalo, jim ještě jednou moc gratulujeme - teď už to bude jen lepší a lepší. :-)

Nabízí se poslední otázka - Bunkrák 2011 skončil. A dál? Bude Bunkrák 2012? A s jakým podtitulem? Bude zase o Zelených baretech? Nechte se překvapit. :-)


 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

ts