KRONIKA Bunkráku 2018

Den první - 30. června 2018, sobota
Den druhý - 1. července 2018, neděle
Den třetí - 2. července 2018, pondělí
Den čtvrtý - 3. července 2018, úterý
Den pátý - 4. července 2018, středa
Den šestý - 5. července 2018, čtvrtek
Den sedmý - 6. července 2018, pátek
Den osmý - 7. července 2018, sobota
Den devátý - 8. července 2018, neděle
Den desátý - 9. července 2018, pondělí
Den jedenáctý - 10. července 2018, úterý
Den dvanáctý - 11. července 2018, středa
Den třináctý - 12. července 2018, čtvrtek
Den čtrnáctý - 13. července 2018, pátek
Den patnátý - 14. července 2018, sobota

 

Den první - 30. června 2018, sobota

Dnešního dne ve 13.00 byl oficiálně zahájen tábor Bunkrák 2018 s názvem "Války v Indočíně 1942-1975". Vojáci se seznámili s okolím kasáren, povečeřeli boloňské špagety a po večerním nástupu se vydali nocovat na záložní stanoviště.

 

Den druhý - 1. července 2018, neděle

Po celonočním pobytu mimo kasárna se všechny roty v pořádku vrátily zpět na základnu a po snídani probíhalo přezkoušení v ovládání zbraní a v překonávání takzvané "opičí dráhy".

Po vydatném obědě (knedlo, vepřo, zelo) a po poledním klidu byla zahájena zdravotní příprava a to nejprve teoretickou částí na učebně a následně praktickou částí v terénu, kdy měly roty ošetřovat zranění. Všechny roty se tohoto úkolu zhostily dobře.

Po večeři (jahodové knedlíky) proběhlo organizované osobní volno a večerka.

 

Den třetí - 2. července 2018, pondělí

Dnešní den začal rozcvičkou při níž velitelé rot prověřili fyzickou zdatnost svých vojáků. Po úklidu pokojů a snídani proběhlo dopolední zaměstnání na téma "Orientace v terénu, práce s mapou a buzolou".

Odpoledne probíhá prověření získaných znalostí formou orientačního závodu. Všechny roty jsou na trase a plní zadané úkoly.

Z orientačního závodu se všechny roty vrátily v pořádku, splnily všechny úkoly a nyní po dobré večeři (buřtguláš), sportovních hrách a sprchování již uléhají.

 

Den čtvrtý - 3. července 2018, úterý

Dnešní den je ve znamení střelecké přípravy. Dopoledne probíhalo teoretické a praktické procvičování ovládání zbraní a střelecká průprava po jednotlivých rotách.

Odpoledne nás čeká velká bitva z období II. světové války mezi USA a Japonci.

Po večeři proběhlo vyhodnocení dnešní bitvy v rámci kterého řídící bitvy kapitán Pavel pochválil všechny bojovníky za jejich přístup. Bitva skončila dobře - vyhráli jsme. Po osobním volnu následovalo sprchování, večerka a spánek.

 

Den pátý - 4. července 2018, středa

Dopolední program - specializace "Přežití" probíhal pod vedením Tatíčka s podporou jednotlivých poddůstojníků. V rámci této specializace byla provedena řada praktických ukázek.

Ihned po obědě vyrazily jednotlivé roty do okolí tábora budovat vybrané stavby - ohniště, latrínu a přístřešek. Bodování se ujal lektor dopoledního programu Tatíček - dobrou zprávou je, že všechny roty uspěly.

Po večerním nástupu probíhaly večerní hry a seznamování s právě dorazivšími jednotka OPFOR, jejichž přítomnosti budeme využívat až do neděle.

 

Den šestý - 5. července 2018, čtvrtek

Specializace "Taktika" byla předzvěstí velké odpolední bitvy. Jedině pečlivá příprava může vést k vítězství nad jednotkami Vietcong.

Odpolední bitva proběhla nad očekávání dobře. Nikdo toto nečekal, ale OPFOR byli několikrát drtivě poražení. Jednotka prokázala vysokou bojeschopnost.

Večer se nesl v neustálých debatách o jednotlivostech odpoledních bojových akcí.

 

Den sedmý - 6. července 2018, pátek

Dopoledne vyrazil celý prapor na misi v Barmské džungli a snažil se přerušit Japonské zásobovací trasy. Mise byla úspěšná jenom z poloviny, neboť Japoncům se v jednom případě podařilo zásoby doručit.

Odpoledne proběhl kurz střelby z pistole a odstřelovací pušky pod vedením instruktorů roty Shadows.

Ve zbylém čase do večeře se hrál fotbálek nebo hra Městečko Palermo.

Večer po nástupu vzhledem k chladnějšímu a deštivému počasí probíhalo promítání.

 

Den osmý - 7. července 2018, sobota

Hned po snídani na ranním nástupu byly odměněny pokoje 1,4 a 12 za vzorný pořádek na ubikacích a to i přes to, že hodnocení probíhalo ihned po budíčku, když byli vojáci na rozcvičce. Dopolední zaměstnání - stavba opěrných bodů a plánování obrany bylo přípravou na odpolední bitvu "Pork Chop Hill - Bitva o pahorek Pork Chop".

Odpolední bitva v připravených pozicích byla vynikající a jednotlivé roty v ní projevily perfektní připravenost. V obou bitvách byla vojska Severní Koreje poražena.

Na večerním nástupu došlo k povýšení tří nových svobodníků a byly odměněni další bojovníci.

 

Den devátý - 8. července 2018, neděle

Po brífinku na ranním nástupu proběhla mise na záchranu osádky sestřeleného vrtulníku na území ovládaném severokorejskými jednotkami. Mise byla úspěšná jen z části, neboť při jednom pokusu o záchranu byla posádka vrtulníku nedopatřením zastřelena vlastními vojáky.

Po poledním klidu roty vyrazily na nebojovou hru "Chyťte výsadkáře", která prověřila jejich fyzickou kondici a pozornost. Hledání a chytání výsadkářu po lese bylo pro všechny zůčastněné příjemným rozptýlením.

Po večeři, sportovních i společenských hrách proběhlo krátké promítání záznamů kamer z přileb OPFOR.

 

Den desáty - 9. července 2018, pondělí

Druhý týden pobytu jednotka zahájila odpočinkovým celodenním výletem do lokality Slavonic. Vyrazila z tábora přes lesy do první zastávky - Pfaffenschlag (Zaniklá středověká osada). Zde provedl odborný archeologický výklad kapitán Petr Čech - odborník na slovo vzatý. Odtud jednotka vyrazila do pevnostního areálu Slavonice, kde výklad vedl odborník poručík Ivan Fuksa. Následoval oběd v lese a prohlídka města Slavonice.

Jednotka po večeři a večerním nástupu dle staré římské zásady "Chléb a hry" sportovala a následně byla odměněna druhou večeří - chléb a kuřecí křídla.

 

Den jedenáctý - 10. července 2018, úterý

Vzhledem k nočnímu vydatnému dešti a neuspokojivé předpovědi počasí na dnešní den jsme změnili program a jednotka dopoledne vyrazila na hrad Landštejn, kdy výklad vedl jako již tradičně kapitán Petr Čech. Ihned po návratu do tábora dorazily silné bouřky, a tak po obědě a poledním klidu jednotka ukryta ve společenské místnosti sledovala tématické filmy.

Navečer se počasí stále neumoudřilo, jednotka proto pokračovala ve sledování filmů a společenských hrách.

 

Den dvanáctý - 11. července 2018, středa

Během dopoledne proběhla bitva o Dien Bien Phu, při níž vždy jedna rota bránila pevnost proti třeb rotám zbylým.

 

Den třínáctý - 12. července 2018, čtvrtek

Dnešní dopoledne bylo věnováno zdokonalování Maginotovy linie.

Po poledním klidu jsme se vypravili na závěrečnou bitvu, při níž bojovali vojáci proti důstojníkům a poddůstojníkům. Boje byly náročné, leč zkušenosti se projevili a důstojnící a poddůstojnící zvítězili.

"Make love, not war"


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

 

ts