Další výprava! 5.-7. června vás zveme na Berounsko

28.5.2015

Než se již brzy všichni uvidíme na táboře, máme možnost si užít společného víkendu při další z našich výprav.

Program na výpravu ve dnech 5. až 7. června 2015
Berounsko – Koněpruská jeskyně

Trasa:
Celková délka trasy ze zastávky Zdice do zastávky Srbsko je cca 18 km
V pátek od železniční zastávky Zdice po zelené turistické značce k prvnímu nocování, do okolí Koukolovy hory kde proběhne první nocování – cca 4 km.
V sobotu od místa prvního nocování po žluté turistické značce, přes Aksamitovou bránu, hradiště Kotýz, Koněpruské jeskyně do okolí vrchu Koda k druhému nocování: cca 10 km
V neděli od místa druhého nocování okolo vrchu Koda podle sil a nálady buď na zastávku Srbsko: cca 4 km nebo po modré turistické značce přes zříceninu hradu Tetín na nádraží do Berouna cca 7 km
Trasu je možné vysledovat na cykloturistické a turistické mapě 1:25000 CHKO Český kras. Trasa povede převážně po značených cestách – změna trasy je organizátory vyhrazena.

Stravování:
V pátek – před cestou v Praze, trochu pozdější večeře z nesených zásob v místě prvního nocování
v sobotu – snídaně z vlastních nesených zásob, oběd na trase v okolí Koněpruských jeskyní buď z nesených zásob, nebo v občerstvení u jeskyní a večeře z nesených zásob v místě druhého nocování.
V neděli – snídaně z vlastních nesených zásob, oběd cestou na zastávku

Doprava:

V pátek – odjezd z Prahy hln. v 17:44, na místě jsme v 18:28.
V neděli – z Berouna 16:17, 16:47, 17:17, 17:47 nebo ze Srbska o cca 5 minut později a v Praze za hodinu jízdy.

Vybavení:
Vhodné oblečení a obutí na výpravu na putování po lese – prosím uzpůsobit aktuálnímu počasí – počasí se nyní s časovým předstihem dá jen velmi těžko odhadnout, ale podle dlouhodobé předpovědi by mělo být pěkně

Vhodné věci na spaní - spacák a věci na spaní dle počasí, karimatku, plachtu pod sebe a pončo přes sebe pro případ nepřízně počasí.

Voda – počítejte prosím minimálně s 1,5 litru vody na osobu a den. Možnost doplnění vody je na začátku trasy v Praze, určitě v sobotu v Koněpruských jeskyních a možná cestou. V neděli cestou na nádraží.

Jídlo – určitě počítat s nesením jídla na pátek večeři. Sobota počítat s nesením snídaně a večeře. V neděli počítat určitě se snídaní z vlastních zásob a mít zásobu na oběd. Pro jistotu, ale doporučuji s sebou mít železnou zásobu jídla pro každý případ. Nezapomenout na čaj, cukr apod.

Věci na přípravu jídla – vařič (kdo jej má a umí s ním pracovat), ešus nebo jiná vhodná nádoba na vaření či pití anebo přípravu jídla, lžíce, hrnek,

Finance – náklady na výpravu počítám cca 400 - 500,-Kč z toho cca 200,-Kč na dopravu a cca 200 - 300,-Kč na případné jídlo, pití a vstup do jeskyně, který je 70,-Kč pro děti a 130 pro dospělého a i jiné věci cestou. Doporučuji každého vybavit příslušným finančním obolusem dle uvážení rodičů.
 

Rozpis programu:

Pátek 5. 6. 2015
1.    Odjezd - z Prahy Hl. nádraží do zastávky Zdice. Sraz účastníků výpravy v 17:20 hod u hlavních pokladen na Hlavním nádraží v Praze.
2.    Po příjezdu na místo – přesun po zelené značce směr Koukolova hora, na místo prvého nocování, cca 1,5 hod. na místě si prohlédneme vyhlídku do kraje a okolí a vybereme vhodné místo na spaní.
3.    Prvé nocování – příprava místa na spaní, příprava a vaření večeře – není jisté, zda bude možné rozdělat ohýnek a tak budeme používat na uvaření večeře vařič, povídání okolo jídla a uvaření čaje na dobrou noc, hraní her a zpívání a odchod do hajan do svých spacáků – spaní bude v lese pod širákem.

Sobota 6.6. 2015
1.    Po posilujícím a vydatném spánku bude následovat příjemné probuzení.
2.    Snídaně – hromadná příprava čaje pro všechny, jídlo každý individuálně ze svých nesených zásob – pak následuje balení, úklid místa nocování a příprava na další cestu.
3.    Dopolední přesun – po žluté značce na rozcestí Koukolova hora, přes Havlíčkův mlýn, hradiště Kotýz, Aksamitovou bránu a Zlatého koně do Koněpruských jeskyní.
4.    Oběd – na cestě podle toho kde budeme mít hlad, ale nejlépe v místě prohlídky Koněpruských jeskyní kde bude delší zastávka, cestou budou zastávky na odpočinek, hraní her a případné svačinky a posilnění – oběd z vlastních nesených zásob nebo z občerstvení na místě.
5.    Odpolední přesun – od místa oběda na Kodské rozcestí do okolí Kodské jeskyně v jehož okolí proběhne druhé nocování.
6.    Večeře a druhé nocování – v okolí Kodského rozcestí, příprava večeře z vlastních nesených zásob a místa na spaní, večerní čaj nebo tak podobně – každý individuálně, vzhledem k místě spaní není jasné zda bude možné rozdělávání ohně a tak pro vaření budeme používat vařič, hraní her, zpívání a odchod do hajan do svých spacáků – spaní bude v lese pod širákem.

Neděle 7. 6. 2015
1.    Po posilujícím a vydatném spánku bude následovat příjemné probuzení.
2.    Snídaně - hromadná příprava čaje a jídlo každý individuálně ze svých nesených zásob – pak následuje balení, úklid místa na spaní a příprava na další cestu.
3.    Dopolední přesun – po značce buď směr vlaková zastávka Srbsko nebo přes Tetín nádraží v Berouně, to bude záviste na únavě a chuti výletníků.
4.    Oběd – cestou nebo z nesených zásob nebo v restauračním zařízení.
5.    Odjezd - směr Praha – příjezd do Prahy dle doby odjezdu.


Zájemce o účast tímto žádáme o přihlášení se u Tatíčka:
e-mail:
bunkrak2010@gmail.com
telefon: 602 669 065 

 

Podrobnější doporučený seznam věcí:

 1. Velký batoh na všechny věci
 2. baterka a doporučuji i čelovku,
 3. Vařič (pokud jej bezpečně zvládá); hrnečky a nádobu na vaření, lžíce
 4. Vhodné oblečení např. maskáče – kalhoty, blůza, bunda, čepice, svetr – přizpůsobit podle předpokládaného počasí
 5. Vhodné a hlavně prošlápnuté boty,
 6. Věci na spaní například termo prádlo a silné ponožky do spacáku
 7. Triko 2
 8. Spodní prádlo 2x, ponožky silné 3x
 9. Vhodný spací pytel, karimatka, plachta pod sebe a pončo do deště, jímž se dá vyrobit přístřešek,
 10. Léky – pokud je užívá s návodem podávání,
 11. Hygienické potřeby
 12. Konzervy, polévky a chleba a čaj černý nebo ovocný, cukr, sušenky či jiné pochutiny
 13. voda na pití, vaření a hygienu cca 1,5 litru na den viz možnost doplnění v programu výpravy


 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

 

ts