Co všechno je potřeba na Bunkrologický tábor 2020?

Zde je standardní seznam věcí, které děti potřebují na Bunkrák. Pokud by ještě došlo k jeho doplnění, dáme Vám vědět e-mailem. V závěru je seznam doplněn o aktuální hygienická pravidla a z toho vyplývající potřeby.

 

Co všechno je potřeba na Bunkrologický tábor 2020

Pozn. 1: Doporučujeme u všech věcí preferovat nevýrazné, maskovací, přírodní (černé, hnědé, zelené, šedé) barvy.

 

Pozn. 2: Tučně jsou označeny specifičtější věci a potřeby, které jsou důležité pro plné a komfortní zapojení dítěte do programu Bunkrologického tábora. Upozornění pro rodiče: URČITĚ NEJSOU NUTNÉ ORIGINÁLY Z ARMYSHOPŮ nebo jiných specializovaných obchodů, VŠE JE MOŽNÉ ŘEŠIT "NÁHRAŽKAMI" Z TRŽNIC nebo armádních výprodejů (osvědčily se i obchody s pracovními oděvy) A Z VLASTNÍCH ZDROJŮ. Váháte-li nad něčím, zavolejte k domluvě - stejně tak pokud nemůžete něco sehnat, je možné sdělit informace kde je některé věci možné obstarat třeba i se slevou. 

 

Pozn. 3: Výbava na tábor v případě vlastních airsoftových zbraní je řešena na webových stránkách tábora v sekci infoservis nebo přihláška k táboru.

 

1. Kufr (cestovní tašky nejsou vhodné).

2. Větší batoh (obsah cca 40 – 50 l - dle velikosti dítěte) ve vhodné nevýrazné barvě. Doporučujeme rodičům, aby vyzkoušeli do batohu na výpravy sbalit, spacák, karimatku, ešus, lžíci, baterku, věci na spaní, oblečení na dva dny, láhev s vodou 1,5 litru, pláštěnku a dvě nějaké středně velké konzervy (karimatka a ešus lze ve vhodných obalech připevnit na batoh, ale tak aby dítěti nepřekážely v pohybu a chůzi). Na základě tohoto sbalení poznali, zda je to batoh pro tento účel a jejich dítě vhodný či nikoliv. Pokud toto rodiče nevyzkouší, budou potom na táboře s nekvalitním batohem trpět jejich děti. Po provedeném průzkumu batohů jsou vhodné batohy typu – Combat batoh; batoh ST assault a podobně. Pokud budete váhat s výběrem kdykoliv se na nás obraťte, máme s tím velké zkušenosti a rádi Vám poradíme.

3. Malý batůžek nebo chlebník o obsahu cca 20 litrů na věci při kratších výletech.

4. Polní láhev na vodu o obsahu cca 1litr s možností upevnění na opasek – slouží k pití při akcích a výletech.

5. Pevnější plastikovou láhev na pití o objemu 1,0 – 1,5 l – slouží jako zásoba vody pro všechny potřeby na delší výpravy, akce a podobně.

6. Spací pytel - s teplotním komfortem okolo 5°C nad nulou nebo pro nižší teploty.

7. Karimatka, pěnová, nafukovací nebo samonafukovací anebo skládací – nedoporučujeme „alumatky“ nebo jim na roveň postavené tenké karimatky neb vůbec neizoluji.

8. Jedna starší deka nebo celta.

9. 2x tenisky nebo jiná sportovní obuv.

10. 1x pevná obuv nad kotníky - pohorky, kanady, farmářky, jungle nebo jím podobné vhodné boty.

11. 1x holinky neboli gumáky – povinně!

12. sandály nebo nazouváky.

13. gumové (voděodolné) sandály či nazouváky (do sprch, k vodě případně i do vody).

14. 2 pláštěnky pevnější (i různé barvy).

15. Pončo pláštěnka v přírodní barvě, zelená, maskovací apod. bude sloužit jako podložka v případě spaní venku nebo jako nouzový bivak v příéadě horšího počasí

16. Bunda (teplejší větrovka).

17. 4x kraťasy nebo sportovní trenýrky.

18. 2x tepláky slabší a 1x teplé.

19. Vhodné oblečení na spaní na ubikaci nebo v přírodě

20. 2x teplé svetry či mikiny.

21. 5x trička s dlouhým rukávem.

22. 10x trička s krátkým rukávem.

23. Plavky.

24. 15x ponožky (z toho 5x teplejší).

25. Dostatek spodního prádla.

26. Kapesníky – dostatek na celé trvání tábora.

27. Čepice proti klíšťatům a slunci.

28. Šátek (černá, zelená apod.…).

29. Čepice na spaní pro případ bivakování mimo základnu (pro chladnější noci).

30. Ešus trojdílný – nezaměnitelně označený (tzn. 2 hrnce v sobě a víko).

31. Velká lžíce – nezaměnitelně označená.

32. Hygienické potřeby - kartáček na zuby, pasta, kelímek, hřeben nebo kartáč na vlasy, mýdlo, žínka.

33. 2x ručník, 1x osuška do sprch, 1x osuška k vodě.

34. Krém na opalování.

35. Prostředek proti klíšťatům a komárům.

36. 1x role toaletního papíru.

37. Kapesní nůž (zavírací) nezaměnitelně označený - bude vybrán při příjezdu a uložen u oddílových vedoucích z důvodu bezpečnosti a dětem vydáván na jednotlivé akce.

38. Provázek (asi 3 metry) například typu padákové šňůry Paracord.

39. 2x igelitový pytel o něco větší než batoh (objem cca 60 litrů).

40. 1x prodyšný pytel nebo taška na špinavé prádlo (ne igelit).

41. Psací potřeby – 2 propisky, pastelky, zápisník s pevnými deskami nebo tvrdší podložka na psaní.

42. Dopisní papír, známky, korespondenční lístky (pro menší děti doporučujeme nadepsat adresu adresátů).

43. 1x baterka čelovka, 1x výkonnější klasická baterka + náhradní baterie do obou a případně náhradní žárovičky.

44. Kapesné (doporučujeme cca 300 Kč – dle Vašeho uvážení).

45. Bojová uniforma na hry a celotáborovou hru - skládající se z dlouhých kalhot, blůzy a pokrývky hlavy – baret, čepice či klobouk (uniforma má být barvy zelené nebo maskovací - vzor maskování nerozhoduje) a pokrývky hlavy. Bližší informace k bojové uniformě je připraven podat plukovník Tatíček (e-mail: bunkrak2010@gmail.com, telefon: 602 669 065).

46. Opasek kožený nebo látkový (barva zelená nebo černá), na který lze připevnit polní láhev na vodu.

Na tábor je zakázáno vozit: rádio, přehrávače, walkman, elektronické hry, prstýnky, řetízky apod., hodinky, mobilní telefon. Provozovatel tábora neručí za jejich poškození nebo ztrátu.

Při nástupu na tábor je nutné odevzdat: platný očkovací průkaz/nebo kopie, platný průkaz pojištěnce (nová verze)/nebo kopie, prohlášení rodičů o bezinfekčnosti a potvrzení o zdravotním stavu dítěte (formuláře k dispozici zde na webu), osobní léky na celou dobu pobytu a návod na užívání, kapesné menších dětí a spojení na rodiče (nebo jiné odpovědné osoby) v době konání tábora, dále též kapesní nůž - viz položka 37 seznamu

 

HYGIENA

 

Povinné vybavení všech účastníků na tábor

 

Roušky jednorázové nebo vícedenní minimálně 6 kusů označené nezaměnitelně a zabalené zvláště po jedné roušce. Prosím ne šátky/šály apod. z důvodů teplého počasí. Děti budou mít roušky s sebou pro případ, že budou vyhlášeny jako povinnost.
2x příruční desinfekční gel na ruce (o velikosti cca 50-100 ml) pro osobní desinfekci rukou mimo prostory tábora. V táboře bude dezinfekce k dispozici, osobní je pouze pro případ her mimo tábor apod. Na tábor jsme již zakoupili kvalitní dezinfekční gely s alkoholovou složkou a navíc s hedvábím, aby byly pro děti šetrné při častém využívání. Dle pokynů stanovených ministerstvem zdravotnictví si děti musí dezinfikovat ruce před každým jídlem, proto centrální dezinfekce budou umístěny u vchodu do jídelny a dostupné pro všechny bez výjimek.
Vlastní ručník pro provádění hygieny rukou a obličeje v počtu minimálně dva kusy na celou dobu tábora.


Při nástupu na tábor bude:
přejímací místo dětí na tábor umístěno mimo tábor, rodiče nebo doprovázející osoby nebudou mít povolen vstup do tábora a to včetně přebírání zbraní k výpůjčce a k uložení do skladu zbraní,
měřena aktuální tělesnou teplotu každého účastníka. Limit pro účast na táboře je maximálně 37,0 bezkontaktně na čele,
akceptováno u každého účastníka pouze správně a aktuálně vyplněné prohlášení o bezinfekčnosti odevzdávané při příjezdu na tábor, které nesmí být starší než jeden den (text prohlášení je na webu tábora),
akceptován u každého účastníka pouze lékařský posudek, stanovený ve vyhlášce č. 106/2001 Sb., vystavený příslušným lékařem, který nesmí být starší dvou let, nejlépe vystavený v roce 2019 nebo 2020,
ostatní dokumenty nutné k nástupu na tábor uvedené na webu tábora v sekci Formuláře 2020.


Po skončení tábora:
Při odjezdu z tábora každý účastník nebo jeho zákonný zástupce potvrdí svým podpisem povinnost o oznámení případného infekčního onemocnění ve 14 dnech po skončení tábora a to s vědomím poskytnutí této případné informace všem ostatním účastníkům, kteří se tábora účastnili (nebo jejich zákonným zástupcům).

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

 

ts