Byli jsme na 8. Tankovém dni

1.9.2010

Byli jsme na 8. Tankovém dniV sobotu 28. srpna 2010 proběhl ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech (u Týnce nad Sázavou) již tradiční Tankový den.

Letošní 8. ročník byl zasvěcen tankové technice používané na Středním východě. Ukázky vojenské techniky a dobové ukázky bojů probíhaly v lešanské aréně od 10:30 hodin. Po celý den bylo možné si prohlédnout obrněný kolový transportér Pandur či modernizovaný tank T-72M4 CZ, firma IVECO předvedla obrněné transportéry. Po čtyřleté rekonstrukci se představil tančík z produkce ČKD, který byl pod označením STRV M/37 vyvážen v meziválečném období do Švédska, odkud byl v roce 2006 dovezen do ČR a představen v původní podobě na 4. ročníku Tankového dne.

Pak bylo velmi zajímavé a jedinečné vidět izraelskou Merkavu jezdit po aréně společně s jordánskou verzí britského tanku Chieftain - Khálid. Normálně totiž stojí i v dnešní době na bojištích proti sobě. Khálidovi chudákovi nešlo moc řadit, tak ho bylo pěkně slyšet a funěl si to většinou na jedničku, ale zvládl to, i když to tam vše jezdilo v kapitálním blátě. :-) (Podobně si pak bohužel v blátě užili i ti, co parkovali na okolních polích...)

Kdybyste se na exponáty chtěli podívat, tak ještě v průběhu září mají o víkendech otevřeno (9.30 - 17.30) a vstup je zdarma. Bližší info na www.vhu.cz.

Stejně jako vloni šlo o první akci, kde byl propagován náš Bunkrologický tábor. Letáčky byly pěkně oškubané (kontaktní lístečky z nich), tak doufáme, že po shlédnutí webíku se naše řady opět rozrostou. Těšíme se na vás. :-)  


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

ts