První letošní výprava je tady!

20.3.2015

Tentokrát nás kola povezou a následně nohy ponesou Českým rájem... A kdy? O velikonočních prázdninách - ve dnech 2. až 4. dubna 2015.

Program na výpravu ve dnech 2. až 4. dubna 2015 - Český ráj

Trasa:
Celková délka trasy ze zastávky Březina do zastávky Hrubá skála - Borek. je cca 25  km
Ve čtvrtek od železniční zastávky Březina k prvnímu nocování, přes zříceninu hradu Drábské světničky a dále směrem přes Krásnou vyhlídku a zříceninu hradu Hynšta směrem na hrad Kost kde v okolí proběhne první nocování – cca 10 km.
V pátek od místa prvního nocování přes hrad Kost, údolím okolí hradu kost a okjolo rybníků Věžák a Krčák k druhému nocování v okolí Věžického údolí Kost: cca 12 km
V sobotu od místa druhého nocování na zastávku Hrubá Skála Borek: cca 3 km
Trasu je možné vysledovat na cykloturistické a turistické mapě 1:25000. Trasa povede převážně po značených cestách – změna trasy organizátory vyhrazena

Stravování:
Ve čtvrtek – před cestou v Praze, trochu pozdější oběd v restauraci Krásná vyhlídka – dle internetu by již mělo být otevřeno, večeře z nesených zásob v místě prvního nocování
v pátek – snídaně z vlastních nesených zásob, oběd v okolí hradu Kost a večeře z nesených zásob v místě druhého nocování.
v sobotu – snídaně z vlastních nesených zásob, oběd na zastávce

Doprava:
Ve čtvrtek – z Prahy hln. ve 09:20 na místě jsme v 11:34.
V sobotu – z Hrubá Skála Borek ve 12:07 a v Praze ve 14:34 nebo později podle nálady

Čtvrtek 2. 4. 2015
1.     Odjezd - z Prahy Hl. nádraží do zastávky Březiny. Sraz účastníků výpravy v 08:50 hod u hlavních pokladen na Hlavním nádraží v Praze.
2.    Po příjezdu na místo – přesun po červené značce směr zřícenina hradu Drábské světničky, cca 1,5 hod. na místě si prohlédneme zříceninu hradu
3.    Po prohlídce zříceniny přesun po značce směrem k restauraci Krásná Vyhlídka, kde si dáme oběd.
4.    Od oběda půjdeme přes zříceninu hradu Hynša po značce směrem k hradu Kost k místu prvého nocování v okolí Srbska.
5.    Prvé nocování – příprava místa na spaní, příprava a vaření případné večeře – není jisté, zda bude možné rozdělat ohýnek a tak budeme používat na uvaření večeře vařič, povídání okolo jídla a uvaření čaje na dobrou noc, hraní her a zpívání a odchod do hajan do svých spacáků – spaní bude v lese pod širákem.

Pátek 3. 4. 2015
1.    Po posilujícím a vydatném spánku bude následovat příjemné probuzení.
2.    Snídaně – hromadná příprava čaje a jídlo každý individuálně ze svých nesených zásob – pak následuje balení, úklid a příprava na další cestu.
3.    Přesun – po červené značce směrem k Hradu Kost a následně k rybníku Věžák
4.    Oběd – na cestě podle toho kde budeme mít hlad, cestou budou zastávky na odpočinek, hraní her a případné svačinky a posilnění – oběd z vlastních nesených zásob neb není jisté zda budou mít na trase otevřeno v občerstvovnách.
5.    Večeře a druhé nocování – v okolí Věžického údolí na nám známém místě – nalezení místa na nocování, příprava večeře a místa na spaní, večerní čaj nebo tak podobně – každý individuálně, vzhledem k místě spaní není jasné zda bude možné rozdělávání ohně a tak pro vaření budeme používat vařič, večeře každý z nesených zásob, hraní her, zpívání a odchod do hajan do svých spacáků – spaní bude v lese pod širákem.

Sobota 4. 4. 2015
1.    Po posilujícím - a vydatném spánku bude následovat příjemné probuzení.
2.    Snídaně - hromadná příprava čaje a jídlo každý individuálně ze svých nesených zásob – pak následuje balení, úklid a příprava na další cestu.
3.    Dopolední přesun – po značce na nádraží do Borku.
4.    Oběd – na nádraží v Borku z nesených zásob nebo restauračním zařízení.
5.    Odjezd - směr Praha – příjezd do Prahy dle doby odjezdu.

Vybavení a výstroj:
Vhodné oblečení a obutí na výpravu na putování po lese – prosím uzpůsobit aktuálnímu počasí – počasí se nyní s časovým předstihem dá jen velmi těžko odhadnout,
Vhodné věci na spaní - spacák a věci na spaní dle počasí, karimatku, plachtu, pončo.
Voda – počítej prosím minimálně s 1,5 litru vody na osobu a den. Možnost doplnění vody je na začátku trasy v Březině a určitě na Krásné vyhlídce a možná v Srbsku. Ve čtvrtek možná najdeme cestou místo k doplnění v okolí hradu Kost a dále možná cestou. V sobotu cestou na nádraží v Borku
Jídlo – určitě počítat s nesením jídla na čtvrtek večeři, oběd pravděpodobně půjde koupit na Krásné vyhlídce. Pátek počítat s nesením snídaně, oběda a večeře – není jisté, že by se někde podařilo koupit něco. V pátek počítat určitě se snídaní a mít zásobu na oběd. Pro jistotu, ale doporučuji s sebou mít železnou zásobu jídla pro každý případ kdyby některá občerstvovací zařízení měla zavřeno i když deklarují otevřeno.
Věci na přípravu jídla – vařič (kdo jej má a umí s ním pracovat), ešus nebo jiná vhodná nádoba na vaření či pití anebo jídlo, lžíce, hrnek, čaj, cukr a pod.

+ s sebou děti budou potřebovat cca 500 Kč na dopravu, vstupy a případné stravování - na cestu tam a zpět se počítá cca 200 Kč, na vstupy do hradů a na případné jídlo a pití v restauracích cca 300 Kč.

Podrobnější doporučený seznam věcí na výpravu:

1)    Velký batoh na všechny věci

2)    Baterka a doporučuji i čelovku,

3)    Vařič (pokud jej bezpečně zvládá); hrnečky a nádobu na vaření, lžíce

4)    Vhodné oblečení např. maskáče – kalhoty, blůza, bunda, čepice, šála, svetr – podle předpovědi počasí

5)    Vhodné a hlavně prošlápnuté boty,

6)    Věci na spaní například termo prádlo a silné ponožky

7)    Triko 2

8)    Spodní prádlo 2x, ponožky silné 3x

9)    Vhodný spací pytel, karimatka, plachta pod sebe a pončo do deště,

10)  Léky – pokud je užívá s návodem podávání,

11) Hygienické potřeby

12) Konzervy, polévky a chleba a čaj černý nebo ovocný, cukr

13) Voda na vaření a hygienu cca 1,5 litru na den viz možnost doplnění


Zájemci o účast nechť se hlásí Tatíčkovi - e-mail: bunkrak2010@gmail.com nebo telefon: 602 669 065. Tatíček rovněž rád sdělí veškeré bližší informace.

Těšíme se na vás. :-)

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

ts