Výprava za tajemstvím kokořínských skal

28.4.2017

Pozor! Je tu letos první vícedenní výprava s přenocováním venku. Kdy? Od soboty 6. do pondělí 8. května 2017.

Ahoj bunkráci, dovoluji si Vás tímto pozvat na výpravu "Za tajemstvím kokořínských skal".

Zde jsou podrobnosti:
Kdy: sobota 6. až pondělí 8. května 2017
Kam: Kokořínsko – okolí Mšena, Kokořína a Jestřebice.
Délka: celé trasy za tři dny cca 30 km (lze dle počasí a únavy i zkrátit)

Trasa:
V sobotu 6.5. – z vlakové zastávky Mšeno se vydáme po červené turistické značce skrze vesnici Sedlece a dále údolím Kočičiny do Kokořínského dolu. Následuje výstup po zelené turistické značce do obce Kokořín, odkud se po modré značce dostaneme do Truskavenského dolu, který projdeme po žluté. Zde nás čekají dvě jeskyně, (největší z nich legendární jeskyni Klemperka si celou s baterkami projdeme), jeden skalní domek a nakonec vyšplháme k jedinečné jeskyni Kostelíček (to jsou skalní světničky, jež jsou součástí zříceniny skalního hradu), kde originálně přespíme a uděláme si táborák. Cestou budou občerstvovací zastávky a zastávky na hry. První den bude trasa v délce cca 12 km. Občerstvení je možné cestou zakoupit v Mšenu, Kokořínském dole a obci Kokořín.

V neděli 7.5. - po snídani a sbalení věcí vyrazíme nahoru po žluté značce směrem k Jestřebici, od křižovatky se zelenou značkou se po zelené značce vydáme malebnou skalní stezkou vinoucí se ke skalnímu hradu Nedamy a jeskyni téhož jména. Poté sejdeme do Kokořínské doliny odkud se vydáme po červené značce podél močálů říčky Pšovky až k proslaveným kokořínským Pokličkám. K nim učiníme výstup. Poté sestoupíme zpět a vydáme se po modré značce skalními kaňony do Náckovy rokle následně se připojíme na Cibulkovu naučnou stezkou za krásami skalních útvarů a skalních bludišť. Poté se vydáme po modré značce skrze Švédský val do oblasti za Průsečnou skalou, kde se utáboříme na druhou noc. Druhý den nachodíme cca12 km. Občerstvení je možné cestou zakoupit v Kokořínském dole.

V pondělí 8.5. - po snídani a sbalení věcí se vydáme na zpáteční cestu do civilizace. Vyrazíme po modré značce do Mšena vedoucí přes údolí Debř, kde si prohlédneme nejrůznější zajímavosti (obří altán ve tvaru muchomůrky, perníkovou chaloupku, miniaturu hradu Kokořín, lesní divadlo a jeskyni. V Mšenu nasedneme na vlak a odjedeme do Prahy. Třetí den ujdeme cca 5 km.
Trasu je možné vysledovat na cykloturistické a turistické mapě Kokořínsko nebo Kokořínsko -Máchův kraj - jih - 1:25000. Trasa povede převážně po značených turistických cestách.
 

Sraz: v sobotu 6. 5. 2017 v 08:50 hod před podkladnou hlavního nádraží. Odjezd vlaku je v 09:25 a příjezd do stanice Mšeno je v 11:26 hod.
Oblečení: Vhodné a dostatečné oblečení a obutí na putování po lese, dle aktuálního počasí, konkrétně nelze nic doporučit předem neb letošní počasí je takové rozmarné a nelze jej předvídat. Doporučuji pevnou obuv, vhodné ponožky a přiměřené oblečení. Dále doporučuji zásobu hygienických kapesníčků na případné omytí nebo otření rukou. Nezapomenout léky, pokud je pravidelně děcko bere. Lékárna bude zabezpečena u vedoucích. Dostatek spodního prádla na výměnu.
 

Vybavení na spaní: Spacák, karimatka, oblečení na spaní nejlépe termo prádlo a ponožky, ždárského pytel nebo jiná ochrana před nepřízní počasí a pončo, provázek cca 5 metrů na postavení přístřešku, baterku – nejlépe čelovku. čepici, hygienické potřeby, toaletní papír
 

Jídlo a pití: doporučuji radši dostatek jídla na celou cestu – počítejme 2x snídaně, dvakrát večeře a třikrát oběd. Na snídani doporučuji paštiky v konzervách a na obědy a večeře vydatnější jídlo luncheonmeat, vepřová nebo hovězí konzerva nebo polévka a dostatek pečiva. Doporučuji též nějaké sladkosti na dodání energie. Cestou budou vždy zastávky na malou svačinku z nesených zásob. Dále bude jedna delší zastávka na uvaření oběda. Vařiče budou mít s sebou vedoucí, kteří pomohou s vařením jídel i dětem. Na vaření je potřeba mít i kompletní trojdílný ešus, hrnek na čaj či jiné pití a lžíci. Pití – každý by měl mít s sebou minimálně 1,5 litru vody na den tj. vzhledem k délce výpravy postačí nesená zásoba 3 litry a železná zásoba 1 litr v polní láhvi. Voda bude sloužit na pití a uvaření teplého čaje (s sebou zásobu čaje a cukru či jiného ochucovadla. Na první večer doporučuji buřty, klobásy či jiné pochutiny na opečení.
 

Oblečení, věci na spaní a jídlo a pití je nutné sbalit do vhodného a přiměřeného batohu.
Návrat: zcela podle naší schopnosti zvládnout trasu. Vlaky odjíždějí ze stanice Mšeno v 11:48 nebo ve 12:26 do Prahy – Hlavního nádraží s příjezdem ve 14:18 nebo 15:38 hod.

Kdo máte zájem se naší výpravy účastnit, nahlaste se prosím co nejdříve na níže uvedenou e-mailovou adresu i s uvedením počtu účastníků. Případné dotazy směřujte též na můj telefon nebo e-mail.

Těšíme se na Vás
Velitel praporu
plukovník Tatíček
+420602669065
bunkrak2010@gmail.com

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

 

ts