Pozor - další výprava! Tentokrát za tajemnými místy v Brdech.

9.4.2018

Jde o letošní první vícedenní výpravu a to ve dnech 27. - 29. 4. 2018. Přidáte se?

Ahoj bunkráci, dovoluji si Vás tímto pozvat na

Výpravu za tajemnými místy v Brdech
 
Zde jsou podrobnosti:
Kdy: pátek 27. až neděle 29. dubna 2018
Kam: Brdy – okolí Hostomic a Jinců.
Délka: celé trasy za tři dny cca 23 km (lze dle počasí a únavy i zkrátit)
 
Trasa: 
V pátek 27.4. – z vlakové zastávky Lochovice se vydáme po červené a následně žluté turistické značce skrze vesnici Lhotka kde může proběhnout krátké občerstvení v místním pohostinství do přírodního parku Hřebeny. Dojdeme k přírodnímu úkazu Smaragdovému jezírku, kde se utáboříme, připravíme přístřešky na první nocleh, uděláme večeři a malý ohýnek. První den bude trasa v délce cca 5-6 km. Občerstvení je možné cestou zakoupit ve Lhotce.
 
V sobotu 28.4. - po snídani a sbalení věcí vyrazíme po žluté značce směrem k vesnici Běštín a následně dále po žluté značce na vrch Velká Baba a přírodní útvar Fabiánovo lože, odtud následně po modré značce k pramenu Brdlavka a odtud lesní cestou na žlutou značku a po ní so sedla Kuchyňka, kde odbočíme na značku červenou, po níž dojdeme až na Studený vrch kde je rozhledna a kde se utáboříme a připravíme přístřešky na druhou noc. Druhý den nachodíme cca10-12 km. Cestou budou probíhat zastávky odpočinkové, hrací a občerstvovací. Občerstvení není možné cestou nikde zakoupit, a tak je nutné nést zásoby s sebou. Cestou si z doprovodného vozidla doplníme zásoby vody na večer v sobotu a neděli.
 
V neděli 29.4. - po snídani a sbalení věcí vystoupáme na krásnou rozhlednu a pokocháme se rozhledem do kraje. Po úklidu tábořiště se vydáme na zpáteční cestu do civilizace. Vyrazíme po červené a následně po žluté značce na železniční zastávku Osov. Cestou si prohlédneme další pěkná místa. V Osově nasedneme na vlak a odjedeme do Prahy. Třetí den ujdeme cca 5-6 km.
Trasu je možné vysledovat na cykloturistické a turistické mapě Hřebeny - 1:25000 nebo na Mapy.cz. Trasa povede převážně po značených turistických cestách.
 
Sraz: v pátek 27. 4. 2018 v 17:00 hod před podkladnou hlavního nádraží v Praze. Odjezd vlaku je v 17:24 a příjezd vlaku do stanice Lochovice je v 18:34 hod.
 
Oblečení: Vhodné a dostatečné oblečení a obutí na putování po lese, dle aktuálního počasí, konkrétně nelze nic doporučit předem neb letošní jarní počasí je takové rozmarné a nelze jej předvídat. Doporučuji to řešit někdy ve středu nebo čtvrtek před výpravou kdy to již bude jasnější. Obecně doporučuji pevnou obuv, vhodné ponožky a přiměřené oblečení. Dále doporučuji zásobu hygienických kapesníčků na případné omytí nebo otření rukou. Nezapomenout léky, pokud je pravidelně děcko bere. Obecná lékárnička bude zabezpečena u vedoucích. Dostatek spodního prádla na výměnu.
Vybavení na spaní: Spacák, karimatka, oblečení na spaní nejlépe termo prádlo a ponožky, ždárského pytel nebo jiná ochrana před nepřízní počasí a pončo, provázek cca 5 metrů na postavení přístřešku, baterku – nejlépe čelovku. čepici, hygienické potřeby, toaletní papír.
 
Jídlo a pití: doporučuji radši dostatek jídla na celou cestu – počítejme 2x snídaně (sobota a neděle), dvakrát oběd sobota a neděle) a dvakrát večeře (pátek a sobota). Na snídani doporučuji paštiky v konzervách (nebo něco podobného dle chuti dětí) a na obědy a večeře vydatnější jídlo větší konzerva (vepřová nebo hovězí) a dostatek pečiva. Doporučuji též nějaké sladkosti na dodání energie. Cestou budou vždy zastávky na malou svačinku z nesených zásob. Dále bude vždy jedna delší zastávka na uvaření oběda. Večeře se bude vařit vždy v místě noclehu. Vařiče budou mít s sebou vedoucí, kteří pomohou s vařením jídel i dětem. Na vaření je potřeba mít i kompletní trojdílný ešus, hrnek na čaj či jiné pití a lžíci. Pití – každý by měl mít s sebou minimálně 1,5 litru vody na den, tj. vzhledem k délce výpravy a doplnění vody v její půlce, postačí nesená zásoba 2 litry a železná zásoba 1 litr v polní láhvi. Voda bude sloužit na pití a uvaření teplého čaje (s sebou zásobu čaje a cukru či jiného ochucovadla) a na hygienu. Na první večer doporučuji buřty, klobásy či jiné pochutiny na opečení, neměly by se zkazit do večera. 
Všechny věci, co si děcka ponesou, doporučujeme sbalit do vhodného a přiměřeného batohu. 
 
Návrat: zcela podle naší schopnosti zvládnout trasu. Vlaky odjíždějí v neděli 29.4.2018 ze stanice Osov v 13:41, 15:41 a v 17:41 do Prahy – Hlavního nádraží s příjezdem ve 14:57, 16:57 nebo 18:57 hod.
 
Zájemci o účast na výpravě se přihlásí co nejdříve na níže uvedenou e-mailovou adresu i s uvedením počtu účastníků. Případné dotazy směřujte též na můj telefon nebo e-mail.
 
Těšíme se na Vás.
Velitel praporu
plukovník Tatíček
+420602669065
bunkrak2010@gmail.com
 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

 

ts