Podzimní výprava je tady!

13.11.2015

Tentokrát navštívíme krásný kraj mezi řekami Vltavou a Sázavou a to od pátku 20. listopadu do neděle 22. listopadu 2015.

Délka: cca 18 km, včetně zastávek na občerstvení a přespání.

Trasa: povede od autobusové zastávky Rabyně hlavní přístav po modré turistické značce do lesa kde se utáboříme na první přespání, následně se u rozcestníku v Pexově luhu připojíme ke žluté turistické značce a po této značce přes dvě nádherné vyhlídky na údolí řeky Vltavy se dostaneme k obci Třebsín, v jejímž okolí proběhne druhé nocování. Odtud se následně přesuneme po zelené turistické značce přes vrch Medník a obce Pikovice na vlakové nádraží Petrov u Prahy a odtud zpět do Prahy.

Sraz: v pátek 20. listopadu 2015 v 17.00 hod na zastávce autobusu linky 390 před nádražím Praha Smíchov, nebo můžete přistoupit přímo do autobusu kdekoliv na jeho trase Praha – Rabyně, anebo se můžete připojit až na zastávce Rabyně hlavní přístav kde má autobus dle jízdního řádu být v 18:16 hod. Kdo nemůže v pátek večer, může se k nám připojit v sobotu ráno v našem prvním nocležišti kousek od zastávky Rabyně hlavní přístav kousek od modré turistické značky, kde nás vyhledáte. Autobusy linky 390 odjíždí v sobotu v 7:06 nebo v 9:06 hod před nádražím Praha Smíchov.

S sebou:
Vhodné a dostatečné oblečení a obutí dle aktuálního počasí, nelze doporučit předem neb letošní počasí je takové rozmarné a nelze jej předvídat, spacák do tohoto ročního období, karimatku, žďárák, oblečení na spaní, náhradní ponožky a spodní prádlo, pláštěnku, pončo, celtu nebo plachtu, batoh na všechny věci
Dostatek jídla a pití na celou cestu neb po cestě jsou možné občerstvovny pravděpodobně v sobotu večer a v neděli okolo poledne. Čili jídlo doporučuji určitě – pátek - večeři, sobota – snídaně a oběd (večeře v záloze), neděle - snídaně, (oběd v záloze) a případná strava na svačiny. Vodu na hygienu a vaření doporučuji na pátek a sobotu, v sobotu večer bude možnost doplnění na neděli – nejlépe 1,5 litru na den. Čaj, cukr a podobné pochutiny. Vodu na zalití čaje či jiné pochutiny například polévky ohřejeme.

Návrat: zcela podle naší schopnosti zvládnout trasu. Vlaky odjíždějí z Petrova u Prahy do Prahy ve 15:15; 16:42; 17:44 hod

Těšíme se na Vás. :-)

Kdo máte zájem se naší výpravy účastnit, nahlaste se prosím co nejdříve na níže uvedenou e-mailovou adresu i s uvedením počtu účastníků a doby odjezdu.

Tatíček

Tel.: +420 602 669 065
E-mail: bunkrak2010@gmail.com


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

 

ts