Jak bylo na výpravě

10.6.2014

O víkendu 6. až 8. června proběhla již v pořadí druhá předtáborová výprava...

I když nebyla nejhojnější účast, a to z různých důvodů, přece se nás sešlo docela dost (12).

Cestovali jsem vlakem z hlavního nádraží v Praze do zastávky Klínec na Trati Praha - Dobříš v malebném údolí Bojovského potoka. Po překonání potoka jsme na krásném a klidném místě postavili tábor, udělali dříví na oheň a po opékání buřtů hráli hry a v noci drželi hlídky.

V sobotu, po probuzení do nádherného rána, jsme sbalili všechny věci, uklidili tábořiště a vyrazili směr Davle, kde jsme cestou doplnili zásobu vody a v davelské hospůdce doplnili též jídlo a pití do našich žaludků.

Po obědě jsme vyrazili přes krásný historický most v Davli, který hrál též v americkém válečném velkofilmu Most u Remagenu, do dalšího údolí, a to údolí Zahořanského potoka a tímto údolím, chráněni před sluníčkem, a s častým osvěžováním jsme v podvečer dotazili na vrch Ďábel u obce Petrov u Prahy, kde se nachází geometrický střed Čech.

Opět jsme si připravili ležení a hlavně dříví na ohýnek a večeři. Po večeři a odpočinku jsem hráli různé hry. V sobotu večer nás spánek zmohl dříve než v pátek a za dohledu hlídek jsme se odebrali ke spánku.

V neděli po probuzení a zjištění, že teplota bude dosahovat vysokých hodnot a nedělní trasa vedla převážně mimo les jsme se rozhodli se radši vrátit údolím Záhořanského potoka směrem do Davle. Což jsem i učinili a po dalším dobrém obědě jsme vyrazili k domovům.

Podle názoru všech účastníků se výprava povedla.

Všem děkuji a těším se na tábor.

Váš Tatíček

Fotky z výpravy najdete ZDE (na rajčeti).

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

ts