Dětský den v září?

12.9.2012

Ano! A bude to něco, co byste si neměli nechat ujít. :-)

Jde o speciální program pro děti v areálu Vojenského technického muzea v Lešanech, připravovaný u příležitosti ukončení sezóny na sobotu 29. září 2012.

Dětský den v Lešanech je koncipován především pro mladší návštěvníky Vojenského technického muzea, program je ale samozřejmě otevřen všem milovníkům vojenské historie a příznivcům Armády České republiky. Co vše bude k vidění?

Brány areálu v Lešanech u Týnce nad Sázavou se otevírají jako tradičně v 9.30 hodin, v 10.00 proběhne v prostorách poblíž hlavní brány, u „růžového tanku“, zahájení celého Dětského dne. Tady budou návštěvníci seznámeni s programem. V něm budou hrát hlavní roli dynamické a statické ukázky vojenské techniky, ale také velký počet soutěží a nejrůznějších předváděcích akcí. Pokud jde o současnou techniku Armády České republiky, k nejatraktivnějším předváděným vozidlům by určitě měl patřit obrněný transportér Pandur, ale i vozidlo pěchoty Kajman. Ve statických ukázkách pak bude předvedena především historická vojenská technika.

Na mnoha místech areálu Vojenského technického muzea, především v prostorách okolo „dětského tanku“, ale také poblíž arény, se budou konat četné soutěže. Jejich společným jmenovatelem jsou jak sportovní a dovednostní prvky, tak vojenská technika menšího rozměru, kterou si budou moci účastníci osahat. Odměnou za výsledky v soutěžích mohou být jak jízdy moderní a historickou vojenskou technikou v lešanské aréně, tak věcné ceny.

Vedle soutěží se budou konat v rámci hlavního programu i ukázky. Půjde o ukázku výcviku bojových psů, předvádět se bude i požární technika a k vidění bude také práce policie. Zajímavým prvkem Dětského dne by měla být módní přehlídka historických vojenských uniforem z let 1918-1992. Půjde o komentovanou přehlídku, návštěvníci by měli získat představu o tom, v čem vlastně českoslovenští vojáci sloužili a bojovali, jak se oblečení v průběhu desítek let měnilo. Vrcholem programu pak bude po 13 hodině dění v lešanské aréně, kde se budou odehrávat některé bojové ukázky.

Dětský den v Lešanech 29. září je zdarma, návštěvníci neplatí žádné vstupné. Parkování je možné před branami areálu, do muzea je ale možné přijet i vlakem, na trati Praha-Davle-Čerčany se vystupuje v zastávce Krhanice, odtud je to několik stovek metrů přes řeku.

Vojenské technické muzeum Lešany končí svoji sezónu v neděli 30. září, využijte tedy jednu z posledních možností navštívit tuto unikátní instituci, která nabízí mnoho stovek exponátů včetně těch, které reprezentují nejtěžší vojenskou techniku.

Akci připravil Vojenský historický ústav Praha a jeho jménem vás všechny na tento parádní zážitek zve

Tatíček

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

ts