Dětský den v Lešanech

24.9.2015

Kdy? V sobotu 26. září 2015 - srdečně zveme!

 

Přijměte naše pozvání na Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany, který se uskuteční v sobotu 26. září. Pro dětské návštěvníky je připraven program se soutěžemi, ukázky současné vojenské techniky, k vidění bude výstroj různých armád a v aréně i před ní se budou moci diváci a děti seznámit s historickou vojenskou technikou.

Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se letos uskuteční již počtvrté. Za dobu své existence si tato akce získala velkou pozornost návštěvníků – děti a mládež mají jedinečnou možnost vyzkoušet a prověřit si znalosti z oblasti vojenství a také sportovní dovednosti.

Program letošního Dětského dne v Lešanech začíná v 10.00, kdy budou zahájeny jednotlivé soutěže, jejichž stanoviště jsou umístěna v celém areálu VTM Lešany. Brány lešanského muzea se nicméně otevírají již v 9.30. Soutěžní listy, kam si děti budou zapisovat výsledky z jednotlivých disciplín, budou vydávány již od 9.30, a to až do 13.30. Není třeba se tedy bát, že by se na ty účastníky Dne, kteří přijdou později, nedostalo.

Soutěže se budou odehrávat od 10.00 do 14.30. Oproti minulým ročníkům nemusí děti absolvovat všechny soutěže a projít všemi stanovišti, stačí jen omezený počet. Vzhledem k zvýšenému zájmu o celou akci a k rostoucímu počtu návštěvníků by to i z časových důvodů již nebylo možné.

Vedle soutěží budou během dne probíhat i statické ukázky moderní techniky včetně výzbroje a výstroje, ukázky uniforem, speciální výstroje, technologického vybavení, velitelských potřeb a dalších zajímavostí. Před lešanskou arénou bude umístěna ve statických ukázkách i historická bojová technika.

V 11.00, 13.00 a 15.00 bude k vidění ukázka výcviku vojenských psů. Odehraje se v přední části areálu, u lehkého opevnění vz. 36 (u malého bunkru poblíž růžového tanku).

Mezi 14.30-15.00 pak budou probíhat dynamické ukázky vojenské techniky v lešanské aréně.

Mezi 15.30-16.30 se výherci soutěží budou moci svézt v aréně ve vojenské historické technice.

Své brány uzavře lešanský areál v 17.30. Po celou dobu konání Dětského dne jsou samozřejmě otevřeny i výstavní haly muzea, návštěvníci si tedy mohou prohlédnout stálé expozice VTM Lešany.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

 

ts