Bouřková situace

3.7.2012

Milí rodiče, můžete být v klidu, jsme v pořádku.

Úterý 17.13 hod.
Venku svítí sluníčko. Kolem čtvrté hodiny trochu hřmělo, na horizontu byly vidět černé mraky, spadlo i pět kapek, ale bouřka nás naštěstí prozatím minula zřejmě jen okrajem. Uvidíme, jak to bude dál, budeme vás zde pravidelně informovat.

Úterý 17.35 hod.
Od Starého Města jdou mraky. Lehce kape. Podle serveru radar.bourky.cz, ktery můžete sledovat i vy, na nás něco jde. Nyní bude večeře a večerní nástup, který může být ve společenské místnosti, takže i kdyby se něco dělo, nás by to teď nemělo nijak ohrozit.

Úterý 18.04 hod.
Děti jsou na večeři a venku začalo právě teď pršet. Nehřmí, nebleská.

Úterý 18.06 hod.
Zahřmělo a prší.

Úterý 21.00 hod.
V průběhu večeře se přehnal větší slejváček, menší bouřka, ale brzy to přešlo. Nyní je situace stabilizovaná, obloha jednotná šedivá, téměř neprší.

Středa 17.08 hod.
Dnes bylo celý den hezky, až před chvílí začalo pršet, ale nebouří. Podle předpovědí to vypadá na setrvalejší déšť až do nočních hodin. Takže uvidíme, jak moc budeme muset pozměnit plánovaný program...

Čtvrtek 10.09 hod.
Včera večer nešel internet, ale počasí bylo bez problémů. Dnes je zatím venku teplo a slunečno.

Čtvrtek 17.08 hod.
Tak jak bylo ráno - teplo a slunečno - bylo po celý den. Sem tam se na obloze objeví mráček, ale avizované bouřky se nám asi zatím vyhýbají. Děti se šly právě svlažit k laguně.
Něco se k nám podle radar.bourky.cz z Rakouska ale pomalu blíží, tak doufejme, že to nebude nic hrozného. Budeme vás v rámci možností průběžně informovat.

Čtvrtek 18.02 hod.
Děti se vrátily od laguny. Bude večeře. Na obloze se objevil velký šedý mrak. Zatím neprší.

Čtvrtek 20.05 hod.
Trochu sprchlo. Jednu chvíli i hřmělo a víc lilo, ale to byly tak dvě minutky. Teď je venku šedivo, ale už skoro neprší.

Pátek 10.00 hod.
Noc proběhla v suchu a poklidu a probudili jsme se do sluníčkového rána.

Pátek 15.05 hod.
Teplo, slunečno. Děti jsou u laguny. U Salzburgu už se zase začínají rýsovat nějaké podezřelé mraky a putují směrem k nám. Odhadem kolem večeře to k nám asi dorazí. Budeme opět informovat.

Pátek 15.51 hod.
Na radaru to nevypadá vůbec dobře - bouřky narůstají kolem Šumavy a brzy se nejspíše spojí s velkou bouřkovou oblačností, která se sem žene z Rakouska. Možná nám zbývá hodina. Doufejme, že se to nejhorší zase někam stočí...

Pátek 16.55 hod.
Za chvilku to tady vypukne. Víme o tom a tudíž zalezeme a nevylezeme. Zase se ozveme.

Pátek 17.56 hod.
Kolem nás to bouří. Prší. Jsme zalezlí na kajutách. Nejde proud. Ale jinak nemáme žádný problém. Jen bude o chvíli později večeře. Tu hlavní vlnu bouření si zatím zřejmě vybrala nedaleká Nová Bystřice. Ale podle předpovědi bude pršet a možná sem tam bouřit ještě delší dobu.

Pátek 21.41 hod.
Bouřka nakonec přešla docela rychle. Bez jakýchkoliv problémů. Večeři jsme měli po půl sedmé. Od té doby neprší a celkem se vyčasilo.

Sobota 16.03 hod.
Celý den je oblačno, teplo, sem tam vyleze slunce. Ani radar zatím nehlásí žádná nebezpečná mračiska.

Neděle 10.52 hod.
Včera ani nekáplo, dnes je venku od rána zase pěkně slunečno.

Neděle 23.56 hod.
Odpoledne se kolem nás asi prohnaly nějaké možná i větší bouřky, ale my jsme jen slyšeli hřmění a spadlo nám tu pár kapek. Ani jsme kvůli nim nemuseli přerušovat střelecký turnaj. Nyní je poklidná noc.

Úterý 18.15 hod.
Dnes po obědě, když děti měly zrovna polední klid na kajutách, se nám tu prohnala (už skoro překvapivě) malá bouřka, ale jinak je slunečný teplý den a vše ok.

Středa 11.30 hod.
Včera večer nám tu prošla slušná, ale pořád vcelku malá bouřka - zrovna ve chvíli, kdy děti donosily dřevo na táborák a sprchovaly se. Přešla celkem rychle, a tak se pak po setmění mohl táborák konat.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

ts